KLİNİĞİMİZDE YAPILAN İŞLEMLER


Kliniğimizde muayene koşullarında lokal yada hafif anestezi altında rahim içinden, rahim ağzından yada dış genital organlardan parça alınabilmekte, patolojik incelemeleri anlaşmalı laboratuvarlarda yapılmaktadır.
Rahim ağzında yara olan hastalarda öncelikle muayene esnasında alınan smear testi yapılır. Test sonucu normal olan hastalarda kanama şikayeti olanlarda rahim ağzındaki yara koter ile yakılarak tedavi edilir.

Rahim anormalliği olmayan hastalara adetli dönemde, adet görmeyen hastalarda herhangi bir zamanda spiral takılmaktadır. Bakırlı yada hormonlu spiraller hastanın şikayetlerine ve tercihine göre takılır.
Kliniğimizde gebe takibi 4 boyutlu ultrasonumuz ile yapılmaktadır. Bebeğinizin daha anne karnında iken fotoğraflarını 4 boyutlu ultrason ile görecek, bebek doğmadan önce psikolojik bağ sağlanmış olacaktır.

Gebelere kliniğimizde 32 haftadan itibaren NST dediğimiz bebek kalp grafisi çekilmektedir. Anne karnında bebeğin rahat olup olmadığı konusunda bize fikir veren bu test yaklaşık 20 dakika sürmektedir.
Kliniğimizde tüm kan ve idrar testleri yapılmaktadır. Anlaşmalı olduğumuz ankaranın önemli üç laboratuvarında, kliniğimizde aldığımız kan ve idrar tahlilleri çalışılmaktadır.

Gebelikte bebekteki Down sendromu riskini belirlemek için yapılan ikili test, üçlü test veya dörtlü test kliniğimizde yapılmaktadır. Kanlar kliniğimizde alınıp anlaşmalı laboratuvarlarımızda çalışılmaktadır.
İkili test, üçlü test yada dörtlü testte Down sendromu riski yüksek çıkan hastalardan, amniosentez dediğimiz yöntemle bebeğin suyundan örnek alınarak anlaşmalı genetik laboratuvarında çalışılmaktadır.

Rahim ağzı kanseri taraması dediğimiz smear testi muayene sırasında fırça ile alınan basit bir testtir. Yılda bir sefer tüm kadınlara önerilen bu testi kliniğimizde yaptırabilirsiniz.
Anneden alınan bir kan testi ile bebekteki Down sendromu riski %99.4 doğruluk oranı ile belirlenebilmektedir. Bu test maliyetli bir test olup kliniğimizde yaptırabilirsiniz.

DİĞER İŞLEMLER

Hazırlanıyor

DİĞER İŞLEMLER

Hazırlanıyor

DİĞER İŞLEMLER

Hazırlanıyor

DİĞER İŞLEMLER

Hazırlanıyor

DİĞER İŞLEMLER

Hazırlanıyor

DİĞER İŞLEMLER

Hazırlanıyor

Ankara Jinekolog İletişim Bilgileri

Telefon:(312)285-85-88
Email: [email protected]
Website: www.aydinkosus.com

Ankara Ticaret Merkezi,
Kızılırmak Mah,
1450 sok,
B Blok No:4,
Çukurambar/Çankaya,
ANKARA

Ankara Kadın Doğum Uzmanı Web Sitelerimiz