Makalelerimiz > Tüp Bebek Makaleler > Laparoskopi-Histeroskopi Makaleler > Jinekoloji Makaleler > Gebelik-Doğum Makaleler > Vajinismus Makaleler

Vajinismus Ankara


vajinismus ankara

Vajinismus Nedir?


Vajinismus, kadınlarda vagina kaslarının ilişkiyi zorlaştıracak yada tamamen engel olacak şekilde istemsiz kasılmasıdır. Vaginadaki aşırı kasılma ve kapanma, cinsel ilişkinin denenmesiyle ortaya çıkar. İlişki esnasında bu bölgede yanma, ağrı, sızlama, batma gibi ciddi rahatsızlık hissi oluşur. Vajinismusa neden olan aşırı kasılma vaginayı çevreleyen pelvik taban kaslarının istemsiz kasılmasından kaynaklanır. Bu kasılma nedeniyle vaginanın girişi daralır. Bazen kasılma çok şiddetli olur ve vaginanın girişi neredeyse komple kapanır ve ilişki imkansız hale gelir. Bu kasılma istemsiz olduğu için vajinusmus problemi olan bir kadın bunu kontrol edemez, hatta çoğu kadının cinsel ilişki öncesi böyle bir durumdan haberi bile yoktur. Cinsel ilişki denemesi esnasında oluşan bu kasılma, girişim sonlanır sonlanmaz geçer.

Vajinismus cinselliğin ayıp sayıldığı toplumlarda, cinsellikle çok erken yaşta ve uygun olmayan durumlarda karşılaşan kadınlarda, cinsel yolla hastalık bulaşma korkusu olanlarda ve kulaktan kulağa dolaşan ilk gece öyküleri sayesinde vajinismus hastalığı gelişebilir.

Vajinismus hastalığının %90’ının temelinde psikolojik faktörler rol oynamaktadır. Sadece %10’luk kısmında vaninada perde gibi fiziksel nedenler ilişkiye girememeye neden olabilir. Bunlarda hastada yapılan ilk muayenede tesbit edilir ve tedavi ile düzeltilir.

Vajinismus tedavisi başarısı çok yüksek bir durumdur. Tedaviye uyum sağlanması ve devam edilmesi halinde başarı nerdeyse %100’dür. Başarılı bir tedavide ilaçların, cerrahinin, hipnoz-akupunktur vb kompleks tekniklerin yeri yoktur. Tedavinin amacı cinsel ilişkiyi engelleyen vaginayı saran pelvik taban kaslarının istem dışı kasılmasını kontrol altına almaktır. Böylece tamamen ağrısız ve sorunsuz cinsel ilişki mümkün olacaktır.

Vajinismus tedavisi evde olmaz. Kendi kendinize internet ortamından faydalanarak çözme ihtimaliniz oldukça zayıftır. Bu sizde moral bozukluğuna yol açacaktır. Vajinismusu kendi kendine yenenlerin sayısı oldukça düşüktür. Bu konu ile ilgili vajinismus tedavisi görenlerden öneriler alabilirsiniz. Vajinismus tedavisi olanlar aslında bir uzman yardımıyla bu konuyu çok kısa sürede ve kolaylıkla aşabileceğinizi size söyleyecektir.

Ankara Vajinismus Merkezi


Vajinismus toplumda %10 oranında görülmektedir. Ancak hastaların pek çoğu bunu hastalık olarak görmemekte, bir kısmı çok ağrılı birliktelikle yaşamına devam etmektedir. Oysa vajinismus 2-3 seansta %100 kalıcı tedaviyle çözüme ulaştırılmaktadır. Bu konuda pekçok ankara vajinismus merkezi mevcuttur. Bizde kendi kliniğimizde vajinismus tedavisini yapmaktayız. Rahat ve sakin bir ortamda, hastanelerin yoğunluğundan uzak, mahremiyete önem verilen bir ortamda eşinizle beraber gelerek vajinismus tedavisi yapılmaktadır.

Kliniğimizde öncelikle hasta ve eşinden önce ayrı ayrı, daha sonra birlikte şikayetleri, geçmişte yaşanmış olaylar ve alışkanlıklar ile ilgili bilgiler alınmaktadır. İlk sorgulamadan sonra erkek müsait değilse yada gelmek istemiyorsa daha sonraki seanslara katılması zorunlu değildir. Ancak her zaman eşine desteğini hissettirmelidir.

vajinismus ankara

Daha sonra hastaların jinekolojik muayeneleri yapılmaktadır. Burada aletle muayene yoktur. Sadece dış genital bölge ve kızlık zarı dışarıdan bakarak değerlendirilmektedir. Jinekolojik muayene esnasında hastanın ağrısını arttıracak yada strese sokacak herhangi bir işlem yapılmamaktadır. Vajinismus jinekolojik muayene ile derecelendirilmektedir. Hastadaki vajinismus şiddetine göre hastanın tedavisi planlanmakta, seans sayısına karar verilmektedir.

Size vajinismus ankara doktorumuz tarafından verilen öneriler ve vajinismus ev ödevleri sayesinde hiç strese girmeden, ağrı yaşamadan vajinismus probleminden kurtulacaksınız.

Ankara Vajinismus Merkezimiz nerededir?


Ankara vajinismus merkezimiz Ankara’nın güzide ilçelerinden Çankaya’da bulunmaktadır. Çukurambar’daki kliniğimiz Ankara Ticaret Merkezi B Bloktadır. Konya yolunun bir arkasındaki caddede, Yeğenbey vergi dairesinin yanındadır.

Ankara Vajinismus Doktorlarımız kimlerdir?


Ankara vajinismus doktorlarından jinekolog Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından kliniğimizde vajinismus tedavisi uygulanmaktadır. Ankara Çankaya vajinismus merkezi olarak siz değerli hastalarımıza bilimsel verilerin eşliğinde vajinismus tedavisi vermeye devam etmekteyiz.

vajinismus ankara

Ankara vajinismus tedavi merkezi seçerken rahat iletişim kurabileceğiniz bir kadın doğum uzmanı tercih etmelisiniz. Bu sizin tedavi sırasındaki kaygı ve sıkıntıları daha rahat aşmanızı sağlayacaktır. Ankara vajinismus tedavi ücretleri yapılacak tedavi şekli ve seans sayısına göre değişiklik göstermektedir. Ankara vajinismus tedavi fiyatları için bizimle 0312 285 85 88 nolu telefondan iletişime geçebilirsiniz.

Ankara vajinismus tedavi merkezimiz haftanın 6 günü hizmetinizdedir. Hafta içi 09.00-17.00, hafta sonu Cumartesi günü 10.00-13.00 saatlerinde açıktır. Vajinismus randevu için aradığınızda asistanımız tarafından size uygun bir güne randevu verilecektir. Asistanımızdan size kliniğimizin konumunu atmasını isteyebilirsiniz. Ulaşım konusunda asistanımız size her türlü kolaylığı sağlayacaktır.

Vajinismus Ankara, Vajinismus Tedavisi Ankara, Jinekolog Ankara, Doç. Dr. Aydın Köşüş

Aşağıdaki makalelerimizi de okuyabilirsiniz Nedir?

>>>İnfertilite (kısırlık) hakkında merak edilenler
>>>Yumurtlama Tedavisi (Ovulasyon İndüksiyonu)
>>>Aşılama (IUI) Nedir?
>>>Yumurta (Osit) dondurma hakkında bilmek istedikleriniz
>>>İnfertilite (Kısırlık) Nedenleri ve Tedavisi
>>>Tüp bebek fiyatları ne kadardır? Tüp bebek merkezi tavsiyesinde önemli noktalar nelerdir?
>>>Tüp Bebek Nedir? Tüp bebek tedavisinde neler yapılıyor?
>>>Aşılama Nedir? Aşılama Nasıl Yapılır?
>>>Tüp bebek uzmanı kimdir?
>>>Tüp bebek tedavisinde cinsel ilişki yasak mıdır?
>>>Tüp bebekte gebelik haftası hesaplama nasıl yapılır?
>>>Tüp bebek kaç defa denenebilir?


Kliniğimizde

Tarafımızdan vajinismus tedavisi uygulanmaktadır. Genelde vajinismus tedavisi 2-3 seansta tamamlanmaktadır. Vajinismus tedavisi ile korkularınızı yenerek yeni bir hayata başlayabilirsiniz.

Vajinismus Ankara İletişim Bilgileri

Telefon:(312)285-85-88
Email: [email protected]
Website: www.aydinkosus.com

Ankara Ticaret Merkezi,
Kızılırmak Mah,
1450 sok,
B Blok No:4,
Çukurambar/Çankaya,
ANKARA

Vajinismus Tedavisi Ankara Sağlık Siteleri

Vajinismus Ankara Diğer Web Sitelerimiz