Ankara jinekolog muayenehaneleri jinekolojik hastalıklar ve gebelik takibi konusunda en üst düzeyde hizmet alabileceğiniz merkezlerdir. Jinekolog muayenehaneleri Çankaya bölgesinde özellikle Çukurambar semtinde yoğunlaşmıştır. Fiyat ve kalite anlamında kıyasladığınızda Ankara özel jinekolog muayenehanelerinden özel hastanelere göre daha üstün bir hizmet alacağınızı göreceksiniz. Bizim merkezimiz de Çankaya ilçesinde Çukurambar semtindedir. Ankara jinekolog muayenehaneleri ve ankara jinekolog muayene ücretleri konusunda bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Ankara Jinekolog Muayenehanelerimi, Yoksa Özel Hastane mi?

Ülkemizde sağlık hizmetlerinin çok geliştiği günümüzde devlet hastanelerinin önemli bir yükünü özel hastaneler almaktadır. Bunun yanında özel muayenehaneler de sağlık hizmeti sektöründe verdiği kaliteli ve hızlı hizmet açısından önemli bir yer tutmaktadır. Peki bir hasta olarak Ankara’da özel jinekolog muayenehane mi yoksa özel hastane mi tercih etmeliyim?

Bu noktada tabiî ki özel hastanelerin yada muayenehanelerin avantajları ve dezavantajları mevcuttur. Şimdi bunlardan sırasıyla bahsedelim.

Ankara Özel Jinekolog Muayenehane Avantajları Nelerdir?

  • Hastalar güven duydukları hekimin yanında kendilerini daha rahat hissederler. Bu doktor ve hasta ilişkisini ve doktorun tedavisinin etkinliğini arttıracaktır. Hasta doktoruna karşı bir güven sorunu yaşayacak olursa doktorunun ne önerilerini nede verdiği tedavileri uygulamayacaktır.
  • Özel hastanelerin neredeyse tamamında SGK anlaşması mevcut olup bundan faydalanmak isteyen hastalar tarafından tercih edilebilmektedir. Ancak SGK anlaşmasına ragmen özel hastanelerde muayene ücretleri hastanenin kalitesine yada bölgesine göre değişmektedir. Alınan fark ücretleri incelendiğinde Ankara özel hastane kadın doğum uzmanı muayene ücretleri 2021nin jinekolog muayenehane ücretlerine yaklaştığı görülür.
  • Yine özel hastanelerdeki yoğunluğun arttığı ve özellikle bazı özel hastanelerin devlet hastanesindeki yoğunluğu aratmadığı görülmektedir. Bu yoğunluk ister istemez zaman kaybına, strese, hastane personeli ve hasta arasında olumsuz etkileşime neden olabilmektedir. Kayıt sırası, muayene sırası, test verme sırası yaşanırken sonuç çıktıktan sonra tekrar aynı uygulamalar yaşanmaktadır. Muayenehaneye gelen hasta ise zaman kaybetmeden evinin rahatlığında muayenesini olmakta, sıra beklemeden testleri alınmakta, test sonuçları muayenehane ekibi tarafından takip edilmekte ve çıkınca hastaya ulaşarak tedavisi yönlendirilmektedir. Tek bir zaman kaybıyla genelde işi hallolmaktadır.
  • Özel hastanenin yoğunluğu ister istemez hekimlere de stres olarak yansımaktadır. Bu stres hesta ile hekim arasındaki iletişimin sağlıksız olmasına neden olabilmektedir.
  • Yine özel hastanedeki yoğunluk nedeniyle jinekologlar hastalarına yeteri kadar vakit ayıramamaktadır. Hasta randevuları genelde doktorların tercihi dışında, hastane yönetiminin belirlediği zaman aralıklarına göre verilmektedir. Bu nedenle hastalar doktorlarına şikayetlerini yeteri kadar anlatamamaktan yakınmaktadır.
  • Özellikle çok sayıda kadın doğum uzmanının çalıştığı özel hastanelerde jinekologlar genelde gece nöbeti tutmakta, nöbet istirahati kullanmaktadır. Bu ise hastaların istedikleri zaman kendi doktorlarına ulaşamamasına neden olmaktadır. Hatta pek çok özel hastanede nöbet sistemi nedeniyle hastanın kendi doktoru yerine nöbetçi doktor hastanın müdahalesini yada doğumunu yaptırmaktadır. Bu hastalarda bir memnuniyetsizlik oluşturmaktadır. Hastalar gece yada gündüz genelde muayenehane hekimlerine ulaşmakta güçlük çekmez. Gece doğumlarına kendi jinekologları eşlik eder. Bu sayede hasta kendini daha rahat hisseder.
  • Kadın hastalıklarında mahremiyet çok önemlidir. Muayenehanelerde bu mahremiyetin sağlanması daha kolaydır. Herşey sizin kontrolünüzdedir. Ancak özel hastanelerde jnekoloğun dışında pek çok faktör nedeniyle mahremiyet tam manasıyla sağlanamayabilir.
  • Özel hastaneye gelen hasta hekimi konusunda genelde bilgi sahibi değildir. Ancak muayenehaneye gelen hasta bir jinekolog tavsiyesi ile gelmiştir ve daha gelmeden doktoru konusunda kendini daha rahat hisseder.
  • Kadın hastalıkları açısından bakıldığında hastanede yaptıracağınız testlerin tamamına yakınını muayenehanelerde vakit kaybetmeden özel hastanelerdeki fiyatlara benzer fiyatlarla yaptırabilirsiniz. Görüntüleme yöntemleri (mamografi, tomografi, manyetik rezonans) haricinde tüm testlerinizin yapılacağından emin olmak için muayenehane doktorunuzdan bilgi alabilirsiniz. Muaynehanedoktorunuz miyom ameliyatı, çikolata kisti ameliyatı gibi jinekolojik ameliyatları Ankaranın her hastanesinde anlaşmalı olarak sizin de isteğiniz doğrultusunda yapabilmektedir.
  • Bu şartlar göz önüne alındığında muayenehane şartlarında muayene olmak daha avantajlı gibi görünmektedir. Özellikle zamanın oldukça değerli olduğu günümüzde bu seçimi yaparken hastane yada muayenehane ücret tarifelerini öğrenebilisiniz.

Ankara Özel Jinekolog Muayenehaneleri Çankaya

Ankara özel jinekolog maueyenaheleri Çankaya içerisinde Çukurambar semtindeki kliniğimiz önemli bir yer tutmaktadır. Ankara jinekolog muayenehaneleri içerisinde rahat ulaşabileceğiniz, doktorlarımız ile rahat iletişim kurabileceğiniz ve kendi evinizin sıcaklığında bir ortam bulabileceğiniz bir noktadadır.

Kliniğimizde muayeneleriniz Kadın Doğum Uzmanı Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından yapılmaktadır. Ankara Jinekolog Muayene Ücretleri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Add comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

ADRESİMİZ

Ankara Ticaret Merkezi

Kızılırmak Mah 1450 Sok

B Blok No:4 Çukurambar

Çankaya Ankara

TELEFON

0312 285 85 88

0555 022 86 22